Punkt Informacyjno-Edukacyjny: uzyskaj właściwą informację

Nasz projekt stanowi odpowiedź na coraz poważniejsze problemy psychiczne dzieci, młodzieży  w Radomiu, którzy często nie posiadają wiedzy o: tym  gdzie się zgłosić by uzyskać pomoc w sytuacji kryzysu psychicznego, chorobach psychicznych, ich leczeniu. 

Celem główny projektu jest ułatwienie dostępu do bieżącej oferty wsparcia dla dzieci i młodzieży do 19 r.ż   z Radomia borykających się z problemami w  obszarze zdrowia psychicznego 

W ramach projektu zostanie uruchomiony i prowadzony punkt informacyjno-edukacyjny (PIE), w których rodzice, nauczyciele, opiekunowie i specjaliści oraz młodzież  z Radomia będą mogli uzyskać pierwsze wsparcie i informacje na temat tego w jaki sposób skutecznie radzić sobie z problemami psychicznymi i emocjonalnymi, a także tego jak i gdzie lokalnie można uzyskać profesjonalną pomoc w zakresie ochrony zdrowia psychicznego. Ponadto przeprowadzona zostanie kampania edukacyjno-informacyjna na temat problemu zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży i jak na nie reagować. 

Etap 1:

Szkolenia dla Wolontariuszy.
Wolontariusze do końca 2022 roku biorą udział w szkoleniach i spotkaniach na których przekażemy podstawową wiedze na temat problemów emocjonalnych i psychicznych, jak je rozpoznawać, gdzie szukać pomocy. Kolejny etap to szkolenia, na których nauczymy wolontariuszy jak mają przekazywać młodzieży szkolnej wiedzę na temat chorób psychicznych, jak je można rozpoznawać, gdzie szukać pomocy. 

Więcej na: psychologiczneinfo.pl

 

Kontakt

26-600 Radom ul. Kilińskiego 15/17 (drugie piętro)

Tel. 882 777 067

Email: kas.stowarzyszenie@gmail.com